A punk keletnémet királynőjétől választott zenét Angela Merkel búcsúzásul
Szokatlan választás ez egy kancellártól, főként ahhoz képest, hogy Merkel elődjei inkább Beethovent és Frank Sinatrát preferálták a katonai leköszönő ceremónián.
Szokatlan választás ez egy kancellártól, főként ahhoz képest, hogy Merkel elődjei inkább Beethovent és Frank Sinatrát preferálták a katonai leköszönő ceremónián.
Meglepően gyorsan sikerült megalakítani a 16 évig tartó Merkel-korszakot váltó új német koalíciós kormányt. A sebesség már csak azért is látványos, mert ezúttal nem két, hanem három pártból, a zöldekből, a szocdemekből és a szabaddemokratákból áll össze a kabinet, amelynek élére a szociáldemokrata Olaf Scholz kerül. A leendő kancellár szerdán sajtótájékoztatón számolt be a megállapodás részleteiről.
Jens Spahn a német helyzetet festette le drámai szavakkal.
Tiltakoznak a lengyelek, mert szerintük az Európai Bizottság a belarusz rezsimet támogatja, Merkel kancellár pedig a tagállamokat megkerülve tárgyal Aljakszandr Lukasenka elnökkel, akit az EU nem ismer el elnöknek.
A francia elnök a Becsületrend mellett azt az okmányt adta ajándékba a német kancellárnak, amely igazolta első hivatalos látogatását Franciaországba 1990-ben.
A CDU választási kudarca után újul meg a vezetés, négyszázezren szavazhatnak.
A földrész hosszabban és lassabban nő össze, mint hogy azt jó páran várták. A kontinens keleti és nyugati fele jelenleg teljesen eltérően ítéli meg, miként súlyozzák a nemzeti identitást az egész közösséghez képest, ezt mondta többek közt Angela Merkel a német Frankfurter Allgemeine Zeitungnak.
Bármennyire is fura, az EU jogállami problémájának kulcsfigurája immár a távozó német kancellár, mert hivatali idejének hátralévő részében mindenképpen meg akarja akadályozni, hogy töréspontig jusson a vita Magyarországgal és Lengyelországgal. Erre figyelmeztet a Politicóban az Eurázsia Csoport nevű washingtoni kockázatelemző európai igazgatója.
Magyarországon szokatlan újítást vezettek be a német Bundestag alakuló ülésén.
Hacsak Kína nem gondolja meg magát.
Az Európai Unió tagállamainak vezetői állva tapsolva búcsúztatták pénteken brüsszeli csúcstalálkozójukon a 16 év kormányzás után visszavonuló német kancellárt.
Az uniós csúcstalálkozó második napján hosszú vitát folytattak az állam- és kormányfők a migrációról és elköszöntek a svéd miniszterelnöktől, valamint a német kancellártól.
A leköszönő kancellár Angela Merkel szerint mielőtt az uniós forrásokat befagyasztanák Magyarország és Lengyelország felé, előbb le kell ülni a két országgal tárgyalni.
Legutóbb elutasította a részvételt a német kormánykoalícióban, most viszont a zöldekkel együtt maga határozhatja meg a szabaddemokrata Christian Lindner, hogy ki legyen az ország új kancellárja, Angela Merkel utóda.